By dieta wygrała


We współczesnym świecie istnieje wiele społeczeństw, gdzie w zastraszającym tempie wzrasta epidemia otyłości. Przykładem mogą być chociażby Stany Zjednoczone. Lecz nie tylko. Również w naszym kraju, co raz większym problemem staje się otyłość. Powodem tego są puste kalorie, które współczesny człowiek spożywa bez ograniczeń i zastanowienia.

Epidemia otyłości dotyka w równym stopniu zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia. Zatrważającym jest wzrost otyłości w śród dzieci. By temu zapobiec, należy zmienić styl życia. Do zmiany trybu życia, gdzie nasz pokarm nie będzie obfitował w puste kalorie, lecz będzie wartościowym dla naszego organizmu, potrzebna jest silna wola, determinacja i wiedza. Tylko to wszystko razem połączone pozwoli nam zawalczyć, o własne zdrowie i dobre samopoczucie, a epidemia otyłości znacznie się oddali.

Otyłość bardzo często spowodowana jest złymi nawykami żywieniowymi. Styl życia, szczególnie w obecnych czasach promuje “szybkie dania”. które niestety obfitują w tak zwane “puste kalorie”.
Najważniejszą sprawą jest racjonalne odżywianie. Ilość spożywanych dziennie posiłków powinna oscylować w granicach 5 – 6. Przy czym najważniejszym posiłkiem dnia winno być śniadanie. Najmniej znaczącym zaś kolacja, Spożywana około 2 godziny przed udaniem się na spoczynek. Niewskazane jest również, aby wartość energetyczna jednego posiłku przekraczała 400 kcal.
Ponieważ nadwyżka zostanie natychmiast zagospodarowana przez nasz organizm, jako zapas.

Co wyczujemy dodatkowymi fałdkami i kilogramami.